Hodina tanca a improvizácie Pondělí & Středa BRNO

“Improvizácia pre mňa predstavuje schopnosť čítať priestor, dotyk zeme, druhé telo v priestore alebo zvuk. Je to prenikanie pozornosti tela tam, kde je schopné vnímať detaily vzťahu k týmto elementom, a odtiaľ priamo vzniká pohyb písaný v čase a priestore – instantná choreografia. Tréning tanečnej improvizácie si vyžaduje sústredenie a pravidelnosť, rovnako ako iné techniky tvorby tanca. Improvizácia je nesmierne exaktná, chce presnosť a zároveň dovoľuje umelcovi vytvárať vlastný materiál a vnímať ako vzniká na hranici medzi vnútorným a vonkajším, narozdiel od techník, ktoré učia telo materiál prevažne zvonka.”

Letak-HODINA-TANCE-rijen-2018

 

HODINA TANCE: IMPROVIZACE & KOMPOZICE

Pondělí: Buran Teatr

18:00-19:30

Hodiny v roku 2018 budú: 5., 12., 19., 26. 11., 3., 10., a poslední před Vánocmi 17. 12.

Hodina se zaměří na techniku tvorby tance v bezprostřednosti jeho vznikání kultivujíc dovednost kompozice.

Práce prohlubuje vědomí a sebevyjádření těla přes fyzicko-poetický trénink. Konkrétní matérie pohyblivého těla je neustále propojována s úrovní symbolů a mýtů. Přes studium základních anatomických principů v pohybu vytváříme podmínky pro tvorbu tance v detaile i komplexní architektuře.

Hodina obnovuje vztahy mezi částmi těla, částmi sebe sama přímo přes tvorbu choreografického materiálu. Tím vede umělce k vnitřnímu sledování i zevnějšímu pozorování vytvářených tělesných kompozic a toho, jak se prolínají s aktuálním prostorem, časem. Pozornost je přímena k odlišným aspektům kompozice (rytmus, vizuál, geometrie a proporce, imaginace a charakter, …) a rovněž směrem k přesné práci s druhým tělem (v kompozicích sól, duetů, trií,…).

Tento trénink podpoří realizaci obsahů imaginace v eleganci a exaktnosti choreografie tance speciálně prohlubujíc umění kompozice z pozice tvůrce i pozorovatele/diváka.

Hodina účastníkovi nabídne možnost prohlubovat integritu tělesného dění a vztahovat ho k dění v zevnějším prostore a čase s cílem vytvářet obrazy a umět číst jejich významy, jejich poezii.

 

HODINA TANCE, IMPROVIZACE a IMAGINACE TĚLA

Zameriame sa na tréning techniky improvizácie, na významy telesnej prítomnosti, na presnosť a jasnosť pohybu či na pozornosť k vnútornému/vonkajšiemu priestoru. Tento tréning podporuje prepojenie a vzťahy častí tela a zároveň otvára priestor pre prácu s detailom tanca, ktorý vytvárame. Hodina umožňuje umelcovi preskúmať ako sa konkrétny pohyb stáva choreografickým materiálom, čo je stredobodom jeho spôsobu tvorby. Táto práca podporuje človeka v prenikaní do konkrétnych tkanív, matérie tela priamo cez prácu so zemou, priestorom, časom/rytmom a anatomickými princípmi, a tým sa v tele buduje hlboká dôvera vo vytváraný tanečný materiál.

 

Středa: Studio RA, Masarykova

Prosím rezervujte si miesto vopred zaslaním mailu na robi.stepankova@gmail.com alebo cez FB správu!

18:00-19:30

Hodiny v 2018 budú: 10. 10., 7., 14., 21., 28. 11., 5., a poslední před Vánocmi 12. 12.

 

 

Slajhlkjas

 

 

 

CENA/PRICE:

1 hodina (90min) – 170kč, študenti 150kč

5 hodín – 750kč, študenti 650kč

10 hodín – 1400kč, študenti 1200kč

1 class (90min) – 170czk, students 150czk

5 classes – 750czk, students 650czk

10 classes – 1400czk, students 1200czk